Montáž betónových plotov od profesionálov

Naša firma robí montáže betónových plotov už 9 rokov a stále sa zdokonaľujeme. V cene montáže je kompletný servis. Zameriavame sa na montáže v prešovskom a košickom kraji.

Od vás potrebujeme len prístup k elektrickému pripojeniu a vode.

V cene montáže betónového plotu od nás sú zahrnuté tieto práce:

  • Zameranie trasy  jednotlivých výšok
  • Osádzanie stĺpov a dielcov
  • Betónovanie

Odporúčame vám prenechať montáž betónového plota na nás a zaistiť si tak najkvalitnejšie a bezproblémové vybudovanie Vášho plota.

Ak si však chcete betónovy plot posaviť svojmomoce, riaďte sa týmto postupom.

Návod na svojpomocnú montáž

Vytýčite si trasu, kde má byť oplotenie postavené. Najlepšie, ak si na začiatok a na koniec, prípadne na lomy zatlčiete kolíky a následne si na ne natiahnete stavbársky motúz.

Vyhĺbite si prvú dieru. Priemer diery by mal byt cca 40 centimetrov a do hĺbky toľko, ako má plná časť stĺpika ( závisí to od výšky stĺpika).

Vyvážite vodováhou a zabetónujete polosuchým betónom. Ďalší stĺpik má byť osovo vzdialený od toho prvého 2,05 metra (2,07 v prípade 2,5 metrového stĺpika). Dorazy stĺpikov majú byť rovnako v rovine. Neplatí to len v prípade kaskádovitého plotu. Vtedy je potrebné si na začiatku montáže premerať prevýšenie pozemku nivelačným prístrojom a zistiť tak prevýšenie. Následne je potrebné si dané prevýšnie vydeliť počtom kompletov oplotenia (príklad: 10 metrov oplotenia je 5 kompletov) a jednotlivé dorazy stĺpikov by mali teda stúpať o daný počet centimetrov. Do prvého osádzaného dielca je potrebné vyrezať zub o výške daného stúpania aby sme tým dostali dielec do vodorovnej polohy.

Ďalší stĺp zabetónujete tým istým spôsobom ako prvý a drevenou šablónou( drevená doska rovnakej dĺžky ako betónová platňa), ktorú vložíte medzi stĺpiky, prejdete vrchnú a spodnú vzdialenosť a ak je rovnaká, stĺp odkloníte a vyberiete drevenú šablónu a nahradíte ju betónovou platňou.

Potom zase skontrolujete oba stĺpy vodováhou a ak je všetko v poriadku pokračujete rovnakým spôsobom. Po uschnutí betónu založíte zvyšné platne a plot je hotový.